Nasza firma oferuje usługi wsparcia w zakresie projektowania, instalacji i serwisu dla komunikacji opartej na łączach światłowodowych. Bez względu na to, czy jest to budowa sieci światłowodowych, czy pomiary światłowodów – klienci mogą liczyć na nasze pełne wsparcie.  Pracujemy na sprzęcie renomowanych japońskich marek , posiadamy spawarki światłowodowe marki SUMITOMO oraz FUJIKURA, reflektometry YOKOGAWA. Spawamy, mierzymy, diagnozujemy i budujemy sieci światłowodowe.

Czym jest światłowód?

Światłowód to bardzo elastyczne, chociaż niezwykle cienkie włókno czystego szkła, niewiele grubszego niż ludzki włos. Bity kodowane są na światłowodzie jako strumienie świetlne, które generowane są przez lasery lub diody elektroluminescencyjne (LED).

Dlaczego światłowód?

Postęp nauki i techniki jest tak gwałtowny, że wzrosło zapotrzebowanie na jak najbardziej optymalny nośnik informacji. W szczególności na dalekie odległości. Nowoczesny sprzęt komputerowy i telekomunikacyjny oraz coraz bardziej zaawansowane sieci internetowe wymagają ogromnych prędkości transmisji (przesyłu) danych, a także dużej przepustowości ich nośnika. Dla celów lokalnych systemów informacyjnych, czy telekomunikacyjnych najczęściej wystarczają tradycyjne łącza miedziane. Jednak gdy w grę wchodzi duża odległość transmisji oraz znaczna przepustowość łącza, kable miedziane nie zdają egzaminu. Idealnym rozwiązaniem są wtedy światłowody.

Zalety światłowodów

  • ogromna pojemność informacyjna każdego pojedynczego włókna i niesamowita szybkość transferu (szerokość pasma)
  • małe straty i zdolność przesyłania sygnałów na znaczne odległości
  • całkowita odporność na zakłócenia elektromagnetyczne jak również brak emisji jakichkolwiek zakłóceń
  • brak wywoływania zakłóceń sprawia, że w prawie 100 % możemy być pewni tajności informacji przesyłanych przez światłowody. Założenie podsłuchu jest prawie niemożliwe.
  • brak zagrożenia iskrzeniem, bezpieczeństwo w czasie pracy
  • duża niezawodność
  • prosta obsługa
  • coraz większa powszechność, również w sieciach lokalnych.

Pogotowie światłowodowe – prosimy o kontakt z technikiemI