Wykonujemy pomiary oraz certyfikacje sieci komputerowych miedzianych w kategoriach Kat. 5e/6/6A miernikiem firmy IDEAL Networks model LanTEK III . Miernik posiada aktualną kalibracje do 20.09.2020 roku.

Na wskazane przez zamawiającego miejsce pomiarów wysyłana jest dwuosobowa ekipa techników dokonujących pomiary. Po zakończeniu pomiarów zamawiający usługę otrzymuje komplet elektronicznej dokumentacji pomiarowej w dwóch wariantach – pełnej i zoptymalizowanej – zmniejszona ilość stron do wydruku.

Cennik pomiarów:

  • dojazd na miejsce pomiarów – 1,50 złotych netto /kilometr liczone w dwie strony
  • wykonanie pomiaru jednego toru transmisyjnego kategorii kat.5e – 8 złotych netto 
  • wykonanie pomiaru jednego toru transmisyjnego kategorii kat.6/6a – 11 złotych netto
  • naprawa błędów/pomyłek w sieci – 120 złotych netto za godzinę pracy ekipy techników (dwie doświadczone osoby)

Minimalne wynagrodzenie za pomiary to kwota 350 złotych netto + dojazd do miejsca pomiarów liczony po 1,50 zł/km.

Przy dużych realizacjach możliwość negocjacji ceny.

Pomiary sieci LAN wykonuje się celem stwierdzenia zgodności okablowania z wymaganiami sieci.

Standardy certyfikacji kabli

Normy te definiują trzy typy wymagań wydajnościowych, jeśli chodzi o komponenty, kabel i okablowanie. Standardy komponentów określają wydajność gniazd / gniazd i wtyczek (złączy) dla każdej kategorii. Normy te są zestandaryzowane w UE i stosowane przez producentów komponentów do projektowania i testowania swoich produktów. Standardy kablowe określają wydajność gołego kabla bez podłączonych złączy. Standardy komponentów i kabli są wykorzystywane przez producentów tych komponentów do projektowania i testowania. Trzeci wspomniany wyżej standard, okablowanie, jest używany do testowania zainstalowanego okablowania.